Charisma Optic

Şu kullanıcı olarak giriş yapıldı:

filler@godaddy.com

Nexta Gözlük Temizleme Bezleri


Nexta Gözlük Temizleme Solüsyonları


Nexta Metal Gözlük Kutuları ve Kılıfları


Microfiber Gözlük Bezi Nedir?

Microfiber gözlük bezi özellikleri nedir?

image48

 

Nexta Mikrofiber gözlük bezi polyester ve polyamid olarak adlandırılan iki bileşenden elde edilen mikrofiber ipliklerinden elde edilir. Bu iplikleri oluşturan polyester mikrofibere güç ve dayanıklılık sağlarken, ipliklerin su emici özellikleri ile kolay kurumaları ise polyamid ile sağlanır. Mikrofiber iplikleri bu malzemelerin eritilip karıştırılmasından sonra binlerce metre çekilerek oldukça ince bir hale getirilmesi ile elde edilir. Bu ipliklerin kalınlıkları ortalama olarak insan saçının yüzde biri inceliğe sahiptir.

SAĞLIĞA ZARAR VERMEZ

Elde edilen microfiber ipliklerinin kumaş haline getirilmesinde ise herhangi bir madde kullanılmaz. İplikler üzerinde kancalar oluşturularak birbirlerine bağlandıklarından dolayı mikrofiber bezlerde sökülme problemi de yaşanmaz. İpliklerin birleştirilmesinde herhangi bir katkı maddesi kullanılmadığından bu kumaş türü herhangi bir kanserojen etki yaratmaz, alerji ve astım gibi rahatsızlıkları olanlar tarafından da güvenle kullanılabilir.

Mikrofiber bezler üretim şekillerinden dolayı antistatik özelliğe sahiptir. Toz parçalarını zıt elektriksel yüklenme ise kendilerine çeker ve bırakmaz. Ancak bu bezler su altına tutulduklarında hapsettikleri tozları kolayca bırakır. Ayrıca sahip oldukları ince iplik yapısı ile en ince girintilere, çatlaklara ve yüzeyler üzerindeki kılcal aralıklara da girer.

Bu özellikleri ile mikrofiber kumaşlar yüzeylerde derinlemesine bir temizlik sağlar. Kuru olarak kullanılmalarının yanında bu bezler yüzeylerdeki zorlu lekelerin yumuşatılarak çıkartılabilmesi için ıslatılarak da kullanılabilir. Mikrofiber kumaşlar, yapısındaki polyamid sayesinde diğer kumaşlara oranla 10 kat daha fazla su emebilir. Su emme kapasitelerinin yanında bu kumaşların kuruma süreleri de oldukça kısadır.

Nexta Microfiber Kullanım Alanları

gözlük temizleme bezi

image49

Progressive ve antirefle kaplamalı gözlüklerinizi uzun süre, ilk günkü gibi kullanabilmeniz için gözlük temizliğine çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Nexta gözlük bezi ile uzun süre ilk günkü konforunuzu korursunuz.

fotograf makinası temizleme bezi

image50

Çok önemli bir anı yakaladığınızı düşünün! Deklanşöre bastığınız anda mercekteki tozun yada lekenin, anı mahvetmesini istermisiniz. Fotograf makinelerinin lenslerini en iyi şekilde temizleyebilirsiniz.

mücevher temizleme bezi

image51

Mücevherlerinizin ilk günkü ışıltısını kaybetmemesi  Nexta mücevher temizleme bezini kullanabilirsiniz.

Saat temizleme

image52

Saatlerinizde, terlemeden dolayı zamanla oluşabilecek matlaşma vs gibi etkilerin önüne düzenli bakımla  geçebilirsiniz.

Lcd temizleme bezi

image53

LCD / LED televizyonlarınızı çok hassas bir şekilde temizlemelisiniz. Nexta LCD temizleme bezi ile ilk günkü canlı renkler ile seyir keyfiniz uzun sürer.

telefon tablet laptop temizleme bezi

image54

Telefon, tablet PC yada laptop larda günlük kullanımdan dolayı oluşabilecek toz ve yağ lekelerini etkili bir şekilde temizler